GRUPA AMARANTOWA

Grupa AMARANTOWA pielgrzymuje od początku w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej na Jasną Górę, czyli 1981 r. Od początku był z nią związany ksiądz Rektor świętej Anny, a także wszystkie służby pielgrzymkowe. Grupa swoim kolorem nawiązywała do naszej Ojczyzny – Polski, kiedy to po odzyskaniu niepodległości, 21 stycznia 1919 r. Warszawa została udekorowana Biało-Amarantowymi flagami. Kolor ten noszą na swoich mundurach i czapkach do dziś żołnierze jazdy konnej. Dlatego Amaranty codziennie modlą się szczególnie za Polskę i jej wolność!
W Amarantach pielgrzymują zarówno młodzi i starsi, ci którzy kiedyś chodzili jako kawalerzy czy panny, a dziś są już w małżeństwach i mają kolejne już dziecko. Jest to grupa rodzinna, pokoleniowa, ale jedocześnie ta w której pierwszy raz idący pątnik odnajdzie się i zaangażuje się! Jeśli chcesz śpiewać – śpiewasz od razu; jeśli chcesz grać – grasz; chcesz zapewnić bezpieczeństwo grupie – robisz to; masz zdolności medyczne – opatrujesz rany. Jesteśmy razem, dlatego też wspólnie jemy pyszną kolację, przygotowując sobie wtedy kanapki na śniadanie następnego dnia z ciepłą kawą czy herbatą!
Nad wszystkim oczywiście czuwa ksiądz przewodnik, mając do pomocy kleryków z seminarium warszawskiego, którzy uczą się jak po święceniach być dobrym duszpasterzem w swojej parafii. Więcej informacji znajdziesz na naszym profilu Facebook lub Instagramie.
Zapraszamy Cię! Wyrusz i przeżyj w tym roku, w grupie z Amarantami, swoje osobiste rekolekcje w drodze ku Chrystusowi przez Maryję!

GRUPA BIAŁA
Grupa Biała jest związana przede wszystkim z Duszpasterstwem Akademickim Św. Krzyż działającym w Parafii i Bazylice św. Krzyża w Warszawie. Przewodnikami grupy są Księża Misjonarze św. Wincentego a Paulo. Sporo pielgrzymów to studenci, post akademicy formujący się w naszym duszpasterstwie, ale i nie brak sympatyków naszej parafii czy kościoła.
Gorąco zapraszamy szczególnie studentów, ale i tych którym miła będzie grupa z duchem wspólnoty, prostoty, radości i przyjaźni. Przygotowujemy sobie wspólnie posiłki; nie brakuje śpiewu i własnych przyśpiewek, modlitwy i ciszy; szczególnych konferencji.
Jeśli jeszcze nas nie poznałeś, to pielgrzymka z Grupą Białą może stać się, jak dla wielu wcześniej, początkiem ciekawej drogi formacji w naszym duszpasterstwie. Poznasz sporo ciekawych i dobrych ludzi, z którymi można zaprzyjaźnić się na całe życie; i spotykać się w ciągu roku akademickiego na różnych spotkaniach, wyjazdach, tańcach i adoracjach.
Stworzyliśmy grupę na Messenger, by lepiej się komunikować i zorganizować. Zapisz się do niej przez formularz dostępny na naszym wydarzeniu. Jeśli zapiszesz się przez oficjalne zapisy, daj także znać o sobie na naszej grupie albo do nas napisz arturocm@o2.pl (mail do ks. Przewodnika grupy Białej).

GRUPA BIAŁO-ZŁOTA

Biało-Złota jest jedną z grup WAPM. Znaczna część wiernych pielgrzymów naszej grupy pochodzi z okolic Mińska Mazowieckiego, Glinianki, Otwocka Panująca w grupie atmosfera jest przyjazna zarówno dla młodzieży, jak i dla osób starszych; zawsze można liczyć na braterską pomoc, a radosny śpiew i gorliwa modlitwa pomagają przetrwać trud 10-dniowego pielgrzymowania.

tel 881735553

https://www.facebook.com/groups/bialozlota

GRUPA  BIAŁO-ŻÓŁTA

Biało-Żółta to jedna z grup Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, która pielgrzymuje na Jasną Górę niemal od samego początku jej istnienia (1985). Kolory grupy w swej symbolice nawiązują do barw papieskich, a charakter grupy można określić jako modlitewno-wspólnotowy. Modlitewny, ponieważ podczas pielgrzymki doświadczamy obfitości i bogactwa modlitwy, a wspólnotowy, gdyż można dostrzec zaangażowanie wielu osób w sprawy organizacyjne i w służby. Cechą charakterystyczną Biało-Żółtej jest tzw. „wspólny stół” – razem przygotowujemy i jemy śniadania oraz kolacje.

Grupa jest związana z duszpasterstwem akademickim Politechniki Warszawskiej z kościoła Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Z grupą od wielu lat pielgrzymują też niewidomi z podwarszawskich Lasek, który uczą nas szczególnej wrażliwości na drugiego człowieka. W tym roku w sposób szczególny będziemy pochylać się nad życiem przyszłych błogosławionych: kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej – twórczyni Dzieła Lasek. Przewodnikiem grupy jest duszpasterz akademicki – ks. Piotr Rymuza.

Dodatkowa opłata grupowa w wysokości 100 zł będzie przeznaczona na zakup produktów spożywczych na wspólne śniadania i kolacje oraz wyposażenie grupowego punktu medycznego.

Strona FB –> https://www.facebook.com/bialozoltawapm
Kontakt –> duszpasterz@dasandal.pl

GRUPA  BŁĘKITNA

Grupa Błękitna jest wspólnotą szczególnie bliską rodzinie. W większości stanowią ją jednak ludzie młodzi zawierzając swoje życie i drogę Chrystusowi przez Maryję. Błękitna jest rozmodlona, rozśpiewana, gościnna, pełna zapału i uwielbienia. Naszym przewodnikiem jest ks. Artur Kaczyński.

Jesteśmy młodzi, energiczni, dynamiczni i twórczy. Lubimy nowe doświadczenia i wyzwania. Otwartość i ciepło – to nasze znaki rozpoznawalne. “Do tańca i do różańca”. W naszej grupie jemy wspólne kolacje.

https://www.facebook.com/groups/142728312492888

GRUPA BIAŁO-ZIELONA

Grupa zaprasza przede wszystkim studentów oraz tegorocznych maturzystów.
Choć charakterystyką grupy jest, ze znajdzie sie w niej także miejsce dla osób zaczynających pracę do ok 35. roku życia.
Charakterystyką jest balans pomiędzy pielgrzymkowym fun’em lecącym z głośnika radiowęzła, a konkretną propozycją formacyjno-duchową z momentami ciszy, oraz klimat otwartości i budowania relacji.

GRUPA CZARNA

ZAPISY DODATKOWE: www.tinyurl.com/pielgrzymka21

🖤🖤🖤

CZARNA to ludzie 😎😍😏 , którzy pragną, żeby pielgrzymka nie była jedynie mierzona ilością przebytych kilometrów🚶‍♂️🚶‍♀️ , ale aby prowadziła do głębi spotkania z Bogiem 😇 Grupa jest prowadzona przez jezuitów, więc jest to dobra okazja, żeby zaprzyjaźnić się ze św. Ignacym Loyolą i jego duchowością. 🌞

🖤🖤🖤

Dlatego też, nasza grupa ma dwie główne charakterystyki:  

🔸codzienna prowadzona medytacja

🔸spotkania w małych grupach w czasie przerwy obiadowej.

🖤🖤🖤

Poranki i wieczory spędzamy przy wspólnym stole popijając, oczywiście, czarną kawą ☕ 😎, a żeby mięśnie nam nie odmówiły współpracy każdy dzień zaczynamy i kończymy rozciąganiem.🤸‍♂️🤸‍♀️ 

🖤🖤🖤

Dodatkowe opłaty obowiązkowe w grupie.

🔸Na grupę – Koszty organizacyjne – 70 zł (paliwo do naszego czarnego samochodu, chleb, koszulka dla każdego pielgrzyma)

🔸Na kanapki – oddając bagaż zostaw także:

🔹 1,5kg mięsa (pasztet, kabanosy, konserwy, kiełbasa sucha)

🔹 1 słoik dżemu

🔹 1 słoik czekolady do smarowania

🔹 1 słoik warzyw (warzywa marynowane w occie, oliwki, ogórki kiszone) / warzywa do kanapek (1-2 ogórki, pomidory) / owoce (np. jabłka)

🖤🖤🖤

Jeżeli potrzebujesz noclegu w Warszawie przed trasą to daj nam znać. CZARNA.jezuici.pl

GRUPA ZIELONA
Grupa Zielona WAPM, to grupa prowadzona przez zgromadzenie zakonne Salwatorianów, którzy w Warszawie pracują na Mokotowie i prowadzą duszpasterstwo akademickie i postakademickie STUDENT+.
Często pielgrzymkę określa się jako rekolekcje w drodze. W naszej gr. Zielonej dokładamy wszelkich starań, aby każdy pątnik doświadczył duchowych owoców tego czasu. Czynimy to za pomocą odpowiednio przygotowanych konferencji, medytacji, rozważań Pisma św. oraz zaproszonych gości. Dbamy również o to, aby nikt na pielgrzymce nie czuł się anonimowo, dlatego organizujemy różne integrację, które mają zbliżyć ludzi do siebie, aby później ramię w ramie wspólnie zmierzać do wyznaczonego celu.
Przewodnikiem gr. Zielonej jest Ks. Kamil Leszczyński SDS. Można skontaktować się pisząc na adres kamilsds@gmail.com

GRUPA BIAŁO-CZERWONA
Jest grupą rodzinną, radosną, rozśpiewaną. Znajdzie się w niej miejsce dla każdego, kto chce posłuchać słowa Bożego, doświadczyć wspólnoty. Jesteśmy grupą , gdzie po kilku chwilach pielgrzymowania wszyscy się znają i o siebie troszczą. W ubiegłych latach liczyliśmy około 150 osób. Ducha wspólnoty przeżywamy nie tylko na pielgrzymim szlaku, lecz także przy wspólnym stole podczas grupowych kolacji dla chętnych (składka 60 zł) i przy modlitwie kończącej dzień. Biało – czerwone barwy zobowiązują. Pamiętamy w grupie o modlitwie za ojczyznę! Przewodnikiem grupy jest ks. Marcin Grabowski. Serdecznie zapraszamy!

GRUPA FIOLETOWA

Fioletowa to jedna z sześciu najstarszych grup WAPM.
Mamy szczególny, kameralny i rodzinny charakter. Pielgrzymują w Fioletowej Fiole-Siostry i Fiole-Bracia w dużej części związane z diecezją warszawsko-praską, ale także z innych stron Polski i świata. Nasza grupa ma charyzmat “lekko oazowy”, np. są w drodze małe grupki dzielenia, propagowana jest idea trzeźwościowa przez dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Grupę od 2007 r. prowadzi ks. Jarosław Gawroński, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, a chodzili w niej również księża i klerycy uformowani w Ruchu.

Zapraszamy na nasza grupę na fb:
https://www.facebook.com/groups/fioletowa
i nasza stronę:
https://www.facebook.com/WAPM-Grupa-Fioletowa-239459540199117
a także na stronę www.fioletowa.pl

Tam też można się z nami skontaktować 😉

GRUPA POMARAŃCZOWA

1. W grupie pielgrzymują tzw. weterani WAPM oraz z roku na rok coraz więcej pielgrzymów, którzy chcą pierwszy raz wyruszyć na szlak. Każdy znajdzie w niej miejsce. Grupa pomarańczowa jest grupą kameralną (między 50 a 80 pątników) co daje możliwość poznania większości braci/sióstr. Charyzmatem grupy jest radość, co nie raz daje wytchnienie przy ostatnich etapach dnia pielgrzymowania. Pomimo radości jest zawsze czas na medytację Słowa Bożego i dobre przygotowanie się do codziennej Eucharystii. Grupa nastawiona jest na budowanie wspólnoty, w tym roku każdy dzień kończyć będziemy wspólnotą stołu (wspólne kolacje) i wspólnotą Słowa (wieczorny apel pielgrzymi).

2. brak dodatkowych opłat.

3. Kontakt do przewodnika grupy xwolkowycki@gmail.com bądź poprzez fanpage grupy.

GRUPA SREBRNA
Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Grupy Srebrnej!
Jakie masz plany na sierpniowe dni? My nie mamy żadnych wątpliwości i dylematów – wiemy, dokąd podążamy co roku w sierpniu! Wraz z grupą SREBRNĄ Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej ruszamy na pątniczy szlak na Jasną Górę. I na te kilka dni porzucamy swoje codzienne obowiązki, żeby stać się Sreberkiem i wspólnie z innymi Sreberkami zanieść przed tron Jasnogórskiej Matki to wszystko, co nam doskwiera, co nas cieszy i za co dziękujemy.
Grupa SREBRNA istnieje od 1981 roku, czyli od samego początku WAPM (wówczas jeszcze WAPD). Przez te ponad trzy dekady istnienia dla tych, co związali z nią pątnicze życie, jest żywym źródłem wiary i „baterią duchową” na cały rok.
Co nas wyróżnia spośród innych grup?
Od 2013 roku grupę prowadzą Ojcowie Misjonarze ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia – Missionari della Consolata. Dzięki nim nasza grupa zgłębia i odkrywa na nowo powszechność i misyjność Kościoła. Gościmy zawsze pielgrzymów pochodzących z innych krajów. Modlitwy, śpiewy, rozważania oraz konferencje są prowadzone w duchu misyjnym, by uwrażliwić nas na to, że każdy pełni tę posługę na co dzień. Będąc Sreberkami, stajemy się misjonarzami w drodze.
Doświadczysz u nas dużo amani, upendo, umoja i furaha – jeśli nie wiesz, co to znaczy, to nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko dołączyć do Srebrnej Rodziny i razem z nami przeżywać pielgrzymi czas.
O. Juan Carlos przewodnik i misjonarze Konsolata.

Misjonarze Matki Bozej Pocieszenia, ul. Rolnica 219 tel. 22 8322001 konsolatapl@gmail.com

GRUPA SZARA

Szara to grupa jezuicko-harcerska. Pielgrzymując na Jasną Górę zależy nam na pogłębieniu relacji z Chrystusem i Jego Matką. Korzystamy z tajnej broni jezuitów, a więc duchowości ignacjańskiej. Dlatego w codzienny plan wpisana jest medytacja Pisma Świętego oraz ignacjański rachunek sumienia uwrażliwiający na poruszenia duchowe, uczący jak dobrze rozeznawać i podejmować właściwe decyzje. Grupa współtworzona jest przez harcerzy i skautów z różnych organizacji i środowisk, którzy troszcząc się o pielgrzymów realizują ideał służby w bardzo konkretny sposób.

Opłata grupowa to 35 zł (koszt chleba, butli gazowej oraz innych produktów potrzebnych do śniadań i kolacji)

W naszej grupie śniadania i kolacje przygotowujemy wspólnie jako grupa. W związku z tym każdy pielgrzym także obowiązkowo wnosi do grupy:

• ok. 1,5 kg mięsa: co powinno obejmować pasztet, kabanosy i kiełbasę krakowską suchą (proszę nie przynosić mięsa w postaci, która szybko się psuje – surowe, wędliny etc. – najlepiej wędliny pakowane próżniowo)

• 1 słoik dżemu

• 1 opakowanie czekolady do smarowania, szczególnie mile widziana Nutella! 🙂

• 1 słoik warzyw marynowanych w occie lub ogórków kiszonych, warzywa do kanapek (np. 1-2 ogórki, pomidory) lub owoce (np. jabłka). Produkty spożywcze składamy przy ładowaniu bagaży w Warszawie na pl. Teatralnym, najlepiej 4 sierpnia po południu, albo 5 sierpnia rano, przed Mszą świętą o 5:30.

kontakt do przewodnika; grzegorz.lojtek@jezuici.pl